Çelja e negociatave, Sekretari Amerikan i Shtetit përshëndet vendimin për Shqipërinë: SHBA do të mbetet partneri juaj në çdo hap

Publikuar tek: aktualitet, më 22:36 26-03-2020 Çelja e negociatave, Sekretari Amerikan i Shtetit përshëndet vendimin për Shqipërinë: SHBA do të mbetet partneri juaj në çdo hap FotoArkive: Kryeministri Rama dhe Sekretari Pompeo ne Shtepine e Bardhe

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, me Bashkimin Europian.

Pompeo shkruan se Shtete e Bashkuara të Amerikës përshëndesin këtë vendim dhe thekson se SHBA do të mbetet partneri i Shqipërisë në çdo hap të rrugës së saj.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit të Europës për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës suaj”, shkruan Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

Postimi i Pompeo ne Twitter:
Screenshot_12_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011149883270264
array(1) { ["section"]=> string(133) "celja-e-negociatave-sekretari-amerikan-i-shtetit-pershendet-vendimin-per-shqiperine-shba-do-te-mbetet-partneri-juaj-ne-cdo-hap-200220" }