Celulari "vret" vajzën nga Ballkani, e përplas treni në New York (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:48 04-04-2017

Një vajzë ka humbur jetën në përpjekje për të “shpëtuar” telefonin e saj celular.  

Ngjarja e rëndë ndodhi në New York. Një 13-vjeçare me origjinë nga Ballkani, e identifikuar më pas si Diana Kadribashiq u përplas për vdekje nga treni, pasi kishte zbritur tek binarët në një stacion hekurudhor, në përpjekje për të marrë celularin që i kishte rënë.

Sipas policisë, treni mbërriti me shumë shpejtësi, gjatë kohës që vajza po përpiqej të dilte nga platforma, por fatkeqësisht nuk ia ka dalë dot.   

Mediat vendase shkruajnë se vajza u transportua e gjallë në spital, por nuk u mbijetoi plagëve të shumta.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëqethëse/ Nëna shqiptare bie në koma, mjekët italianë ia nxjerrin gjallë foshnjen
“Iu dhamë Napoleonin, iu dhamë Nënë Terezën, mos doni dhe k.... që s'keni arritur ta provoni?!” shpërthen gazetari shqiptar ndaj mbështetësit të Marin Le Pen (DEBATI) »
Article Logic
Execution time: 0.010215997695923
array(1) { ["section"]=> string(73) "celulari-vret-vajzen-nga-ballkani-e-perplas-treni-ne-new-york-video-74081" }