Ceremoni me maska, dy mjekë shqiptarë i japin fund beqarisë gjatë pandemisë së Covid-19

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:48 23-06-2020 Ceremoni me maska, dy mjekë shqiptarë i japin fund beqarisë gjatë pandemisë së Covid-19

Dy mjekë shqiptarë Livia Qose nga Tirana dhe Amir Mamusha nga Prizreni, i kanë dhënë fund beqarisë së tyre me një ceremoni të thjeshtë dhe me maska.

Ata e kishin planifikuar dasmën ta realizonin në Ankara të Turqisë, aty ku jetojnë dhe punojnë prej vitesh. Por për shkak të pandemisë së koronavirusit, çifti e realizoi ceremoninë në një mënyrë të pazakontë.

Dyshja lidhën kurorë vetëm me katër veta, ndërkohë që familjarët e tyre e ndoqën këtë moment të veçantë përmes rrjeteve sociale.

turkeyy.jpgturkey.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097391605377197
array(1) { ["section"]=> string(93) "ceremoni-me-maska-dy-mjeke-shqiptare-i-japin-fund-beqarise-gjate-pandemise-se-covid-19-211358" }