Ceremonia e marrjes së detyrës së Donald Trump, Hillary dhe Bill Clinton konfirmojnë pjesëmarrjen

Publikuar tek: bota, më 07:50 04-01-2017 Ceremonia e marrjes së detyrës së Donald Trump, Hillary dhe Bill Clinton konfirmojnë pjesëmarrjen

Në ceremoninë e marrjes së detyrës si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës të Donald Trump do të marrin pjesë edhe Hillary Clinton dhe Bill Clinton.

Ceremonia që do të m,bahet më 20 janar dikton se ish-presidentët dhe bashkëshortët e tyre të jenë të pranishëm.

Pjesëmarrja e tyre është konfirmuar nga ndihmësit e tyre të cilët kanë saktësuar se do të jenë të pranishëm, pavarsisht se ish- Zonja e parë humbi zgjedhjet përballë Trump.

Por, jo gjithmonë ka qenë kështu, pasi Mitt Romney që humbi zgjedhjet në vitin 2012 përballë Barack Obamës nuk mori pjesë në ceremoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulme të fuqishme ajrore në Siri, 25 të vdekur
Kate Middleton vlerësohet me çmim si fotografe profesioniste për fotot që iu ka bërë fëmijëve (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010569095611572
array(1) { ["section"]=> string(102) "ceremonia-e-marrjes-se-detyres-se-donald-trump-hillary-dhe-bill-clinton-konfirmojne-pjesemarrjen-64548" }