Ceremonia në Rinas për Zarife Hasanaj, Olta Xhaçka nuk mban lotët, trupi i pajetë dërgohet pranë familjes

Publikuar tek: aktualitet, më 13:49 09-05-2019 Ceremonia në Rinas për Zarife Hasanaj, Olta Xhaçka nuk mban lotët, trupi i pajetë dërgohet pranë familjes

Trupi i pajetë i nëntetares Zarife Hasanaj mbërriti në atdhe pak minuta më parë.

Ushtarakja e cila ra në krye të detyrës në Letoni u prit me ceremoni në aeroportin e Rinasit, nga familjarët, ministrja Olta Xhaçka si dhe kolegët e saj.

Ndërkohë, burime nga ministria e Mbrojtjes bëjnë me dije se trupi i pajetë i ushtarakes do të qendojnë sonte gjatë gjithë natës pranë familjes. Ndërkohë nesër në orën 10:00 do të nisin homazhet te 'Pallati i Kongreseve'.

Ditën e sotme ministrja Olta Xhaçka deklaroi se Zarife Hasanaj është shpallur 'Dëshmore e Atdheut'.

llaaaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074210166931152
array(1) { ["section"]=> string(110) "ceremonia-ne-rinas-per-zarife-hasanaj-olta-xhacka-nuk-mban-lotet-trupi-i-pajete-dergohet-prane-familjes-163589" }