Çështja “Doshi” Berisha merr fletë-thirrjen nga Prokuroria

Publikuar tek: aktualitet, më 13:02 07-03-2015 Çështja “Doshi” Berisha merr fletë-thirrjen nga Prokuroria

Ish kryeministri Berisha ka marrë fletë thirrjen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij në lidhje më akuzat e deputetit të PS Tom Doshi, akuza për të cilat tashmë ka nisur edhe një hetim.

Berisha ditën e djeshme (e premte) pohoi se Prokuroria nuk e kishte ftuar atë të dëshmojë dhe pas kësaj reagoi menjëherë Prokuroria e cila tha se dëshmitë do të merreshin sipas një grafiku që përcaktonte qartësisht rradhën e personave që do të dëshmonin në lidhje me çështjen “Doshi”.

Mesa duket ky është dhe momenti për ish kryeministrin që do shkojë në Prokurinë e Krimeve të Rënda të hënën në orën 9:00.

Kujtojmë se deri tani kanë dhenë dëshmitë e tyre, kryetari i Kuvendit Meta, kryeministri Rama dhe ministri Tahiri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon për herë të parë Dritan Prifti: Vrasjen e porositi Meta në shenjë hakmarrje se Doshi më mbështeti mua
Konkurset për mësuesit, Rama pranon që ka patur përjashtime »
Article Logic
Execution time: 0.011237144470215
array(1) { ["section"]=> string(61) "ceshtja-doshi-berisha-merr-flete-thirrjen-nga-prokuroria-5229" }