Çështja “Doshi”/ Dritan Prifti do të merret në pyetje nga Prokuroria

Publikuar tek: aktualitet, më 18:18 09-03-2015 Çështja “Doshi”/ Dritan Prifti do të merret në pyetje nga Prokuroria

Dritan Prifti është personi i radhës që do të dëshmojë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen “Doshi”.

Siç mëson Newsbomb.al nga burime brenda Prokurorisë emri i Dritan Priftit është permendur në dëshminë e dhënë nga kreu i Kuvendit Ilir Meta.

Nuk dihet me saktësi se çfarë lidhje ekziston midis ish-ministrit të LSI-së dhe akuzave të Tom Doshit, por për Newsbomb është konfirmuar se Prifti do të dëshmojë ditën e nesërme në orën 09:00 në Prokurori.

Prifti është përmendur disa herë nga Meta dhe zyrtarë të tjerë të LSI-së për shkak të ortakërisë me Tom Doshin në një kompani të prodhimit të vezëve.

Kreu i Kuvendit, Meta ka dhënë dëshminë e tij në Prokurori më 6 mars, ndërsa është personi i akuzuar nga deputeti Doshi si organizues i një atentati ndaj tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lirohet pengu, Leonat Gavelli merret në pyetje nga policia e Tiranës
''Revoltohet'' Lazarati/ Të shtëna armësh ndaj policisë, Didi:Nuk do tolerojmë ngjarje të tilla »
Article Logic
Execution time: 0.011816024780273
array(1) { ["section"]=> string(70) "ceshtja-doshi-dritan-prifti-do-te-merret-ne-pyetje-nga-prokuroria-5390" }