Çështja “Doshi”, Gjinushi: Kërkesa për paraburgim nga Prokuroria është antikushtetuese

Publikuar tek: politike, më 14:16 24-03-2015 Çështja “Doshi”, Gjinushi: Kërkesa për paraburgim nga Prokuroria është antikushtetuese

Kreu i Partisë Social Demokrate Skënder Gjinushi, ishte sot i pranishëm në një takim me strukturat e partisë në Shkodër ku gjatë një konference për media ka thënë se Prokuroria nuk mund të kërkojë paraburgim për deputetët pasi është antikushtetuese.

Sipas Gjinushit, deklarimi i remë nuk është krim dhe për këtë arsye nuk mund të burgoset asnjë.

Gjjinushi tha se Prokuroria ka heshtur deri tani për çështjen “Doshi”, dhe ajo është në një pozicion të pahijshëm. “Për deklarata të reme duhet të ishte burgosur gjysma e Partisë Demokratike, por Prokuroria deri tani ka heshtur, dhe për deklarata të reme nuk është gjykuar asnjeri, as Basha e as Meta”, ka thënë kreu i PSD.

Në lidhje me dekriminalizimin, Gjinushi tha se Partia Socialiste po bën një autogol pasi në 23 me duhet të ishte burgosur gjysma e Partisë Demokratike, por Prokuroria deri tani ka heshtur, dhe për deklarata të reme nuk është gjykuar asnjeri, as Basha e as Meta”, ka thënë kreu i PSD.

Në lidhje me dekriminalizimin, Gjinushi tha se Partia Socialiste po bën një autogol pasi në 23 qershor ajo u votua për të dekriminalizuar ish qeverinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098938941955566
array(1) { ["section"]=> string(87) "ceshtja-doshi-gjinushi-kerkesa-per-paraburgim-nga-prokuroria-eshte-antikushtetuese-6798" }