Çështja e kufirit, Nard Ndoka merr në mbrojtje Berishën: Je politikani më i dashur

Publikuar tek: barometri, më 07:31 05-08-2018 Çështja e kufirit, Nard Ndoka merr në mbrojtje Berishën: Je politikani më i dashur

Deputeti Nard Ndoka ka marrë në mbrojtje ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha në lidhje me çështjen e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës.

 

Ky regim i deputetit vjen në vazhdën e reagimeve të shumta në lidhje me deklaratën e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi i cili u shpreh se Sali Berisha është kundër shqiptarëve të Kosovës.

Sipas Ndokës, Berisha mbetet politikani mbarëshqiptar më i dashur dhe më popullor në Kosovë.

“Rruga e Kombit”, është vepra shekullore që Kosovarët nuk duhet dhe nuk kanë për ta harruar kurrë”, ka shkruar deputeti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042480945587158
array(1) { ["section"]=> string(87) "ceshtja-e-kufirit-nard-ndoka-merr-ne-mbrojtje-berishen-je-politikani-me-i-dashur-130185" }