Çështja e lobimit rus, habit Bregu: Nuk dua që Basha të dalë keq nga kjo histori

Publikuar tek: barometri, më 11:38 18-03-2018 Çështja e lobimit rus, habit Bregu: Nuk dua që Basha të dalë keq nga kjo histori

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja demokrate Majlinda Bregu

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputetja demokrate Majlinda Bregu ishte e ftuar në emisionin “Oktapod” të Turjan Hyskës.

Bregu foli për situatën aktulae brenda Partisë Demokratike, dhe planet e kundërshtarëve të kreut të saj.

Gjatë intervitës, Ish-ministrja e Integrimit, hodhi akuza të forta ndaj bashës për mënyrën si po drejtohet partia, dhe së fundmi për çështjen e lobimit rus, por theksoi që nuk do që Lulzim Basha të dalë keq nga kjo histori.

“Nuk ka gisht partia demokatike në këto vendime. Ky është një moment shumë serioz që nuk mund të kaloj me akuza për fake neës apo akuza të tjera. Eshtë moment serioz se ndodh për herë të parë,  por sepse për herë të parë ka një akuze e cila e përbalt padrejtësisht PD-në, në pjesën me delikate që lidhet me korruspionin në nivel të lartë,  që ka të bej me financimin e partive politike. Nuk do doja as për Lulzim Bashën të dilte keq nga kjo histori, nuk do ta doja as për armikun, dëmtohet vendi, dëmtohet imazhi, dëmtohet pd, sigurisht dëmtohet edhe ai vetë. Ky është moment për të bërë transparencë njëherë  e mirë.”- është shprehur Bregu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022575855255127
array(1) { ["section"]=> string(85) "ceshtja-e-lobimit-rus-habit-bregu-nuk-dua-qe-basha-te-dale-keq-nga-kjo-histori-113657" }