Çështja e pedagogëve, Vokshi: Nikolla shmanget, ja ku i mori paratë që bëri pagesat

Publikuar tek: politike, më 11:49 14-02-2018 Çështja e pedagogëve, Vokshi: Nikolla shmanget, ja ku i mori paratë që bëri pagesat

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i është shmangur seancës dëgjimore, të kërkuar më herët nga kryetarja e Komisionit të Arsimit, Albana Vokshi.

Mësohet se mbrëmjen e djeshme ministrja ka njoftuar se ka një takim të papritur me Ministrin e Kosovës. Ndrësa nga ana e PD kjo shihet si një justifikim për tu shmangur.

Albana Vokshi është shprehur  se ministrja për të disatën herë po tallet me Kuvendin, duke shmangur përgjigjet për çështjen kryesore përse ka shkelur ligjin për arsimin e lartë, duke mos nxjerrë aktet nënligjore për zbatimin e ligjit të lartë.

Vokshi tha se për shkak të shpërdorimit të detyrës nga Ministrja Nikolla pedagogët mbetën pa paga dhe të hënën ata u paguan nga tarifat e studentëve, jo se qeveria u bë pjesë e zgjidhjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010195016860962
array(1) { ["section"]=> string(87) "ceshtja-e-pedagogeve-vokshi-nikolla-shmanget-ja-ku-i-mori-parate-qe-beri-pagesat-110206" }