Çështja e teatrit, Veliaj nuk merr pjesë në seancën dëgjimore te Komisionit i Kulturës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:42 04-07-2018 Çështja e teatrit, Veliaj nuk merr pjesë në seancën dëgjimore te Komisionit i Kulturës

Kreu i Bashksë Erion Veliaj nuk merr pjesë në Komisionin e Kulturës, ku dhe ishte thirrur në një seancë dëgjimore rreth çështjes së Teatrit Kombëtar.

 

Mësohet se Veliaj i ka dërguar një shkresë komisionit, ku i informon për mospjesëmarrje.

“Tashmë sqarimet janë dhënë”, mësohet të ketë thënë në shkresë Veliaj.

Kujtojmë se pak ditë më parë prezenca e kryebashkiakut Veliaj në Komisionin e Medias shkaktoi përplasje të forta mes tij dhe anëtarëve të opozitës.

Po ashtu pak ditë më parë Veliaj njoftoi edhe arritjen e marrëveshjes me artistët për ndërtimin e teatrit të ri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010069847106934
array(1) { ["section"]=> string(92) "ceshtja-e-teatrit-veliaj-nuk-merr-pjese-ne-seancen-degjimore-te-komisionit-i-kultures-126685" }