Çështja “Gjika”, Prokuroria rekurs në Gjykatën e Lartë: Nuk janë çmuar prova të rëndësishme

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 03-05-2015 Çështja “Gjika”, Prokuroria rekurs në Gjykatën e Lartë: Nuk janë çmuar prova të rëndësishme

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar rishqyrtim për dosjen e kryetarit të Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika, i akuzuar nga Prokuroria për “shpërdorim detyre” dhe “falsifikim dokumentesh”.

Sipas Prokurorisë Gjykata e Apelit nuk ka dhënë argumente për kërkesën e ngritur dhe nuk ka çmuar prova të rëndësishme. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar prishjen e vendimit për Shpëtim Gjikën dhe rishqyrtimin e çështjes nga një tjetër trupë gjykuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestimi i 4 punonjësve të INUV, Gjykata rrëzon kërkesën e Prokurorisë
Rama prezanton shtëpinë e re të kombëtares (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012423038482666
array(1) { ["section"]=> string(93) "ceshtja-gjika-prokuroria-rekurs-ne-gjykaten-e-larte-nuk-jane-cmuar-prova-te-rendesishme-10279" }