Çështja Shullazi/ Avokatët kundër provave, në seancën e radhës dëshmojnë edhe gazetarë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:43 30-01-2018 Çështja Shullazi/ Avokatët kundër provave, në seancën e radhës dëshmojnë edhe gazetarë

Ditën e sotme është mbajtur seanca e radhës për Emiljano Shullazin. Avokatët mbrojtës kanë kundërshtuar provat e paraqitura javën e shkuar nga Prokuroria.

Bëhet fjalë për pamje filmike, procesverbalë dhe përgjime ambientale e telefonike.

Avokatët kanë kërkuar që provat t’i nënshtrohen një debati gjyqësor, ndërsa në seancën e radhës do pyeten 10 dëshmitare, mes tyre avokatë dhe gazetarë.

 Gjyqi për Emiljano Shullazin me akuzë kryesore “gjobëvënie” dhe për kërcënimin e biznesmentit Ylvi Beqaj vazhdon prej vitesh dhe është zvarritur për motive nga më të ndryshmit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035927057266235
array(1) { ["section"]=> string(91) "ceshtja-shullazi-avokatet-kunder-provave-ne-seancen-e-radhes-deshmojne-edhe-gazetare-108457" }