Çfarë do ndodhë me Lotarinë Amerikane? Donald Trump bën deklaratën e fortë

Publikuar tek: bota, më 14:38 15-01-2018 Çfarë do ndodhë me Lotarinë Amerikane? Donald Trump bën deklaratën e fortë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka komentuar sërish çështjen e Lotarisë Amerikane. 

Përmes një postimi në Twitter Trump është shprehur sërish kundër Lotarisë.

“Si president, dua që njerëzit të cilët vijnë në vendin tonë të na ndihmojnë të bëhemi të fuqishëm e të mëdhenj dhe të vijmë përmes një sistemi të bazuar mbi meritën. Jo më Lotari, Amerika e para”, ka shkruar presidenti në Twitter.

 

 donald_trump.PNG

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011826038360596
array(1) { ["section"]=> string(80) "cfare-do-ndodhe-me-lotarine-amerikane-donald-trump-ben-deklaraten-e-forte-106617" }