'Çfarë do ndodhë me vendosjen e TVSH-së tek biznesi i vogël? Shiko VIDEON'

Publikuar tek: aktualitet, më 18:22 10-04-2018 'Çfarë do ndodhë me vendosjen e TVSH-së tek biznesi i vogël? Shiko VIDEON' Foto ilustruese

Pasi shumë biznese në Shqipëri ulën qepenët ditën e sotme për të dalë në protestë, deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka publikuar një video që ka të bëjë pikërisht me këtë çështje.

Sipas Shehajt video tregon se çfarë pritet të ndodhë me vendosjen e TVSH-së, dhe çfarë do të ndodhë me këto biznese që do të përfshihen në skemë.

“TVSH-ja është një taksë, e cila aplikohet, mbi çmimin e një produkti apo shërbimi në momentin e shitjes. Nga 1 prilli TVSH do të aplikohet edhe tek biznesi i vogël. Kush paguan TVSH nga 1 prilli? Çdo biznes me qarkullim mbi vlerën 2 milionë lekë, që është kufiri minimal të regjistrimit për TVSH-në apo të gjithë ato biznese që kalojnë xhiron ditore prej 5500 lekësh”- thuhet në videon e Shehajt.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 22 vjeçarja vetëhelmohet me fostoksinë, zbulohen SHKAQET
Më shumë kanale shqiptare në aplikacion, ja si t'i ndiqni 'live' nga telefoni »
Article Logic
Execution time: 0.012929916381836
array(1) { ["section"]=> string(78) "cfare-do-ndodhe-me-vendosjen-e-tvsh-se-tek-biznesi-i-vogel-shiko-videon-116409" }