“Çfarë donte hija e Lulzim Bashës në oborrin Shtëpisë së Bardhë?!”

Publikuar tek: politike, më 19:07 14-04-2016 “Çfarë donte hija e Lulzim Bashës në oborrin Shtëpisë së Bardhë?!”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas intervistës së dhënë nga Edi Rama për Zërin e Amerikës nga ambientet e Shtëpisë së Bardhë. Berisha ka komentuar deklaratën e Ramës se mes Donald Trump dhe Lulzim Bashës, ai do të zgjidhte këtë të fundit.

Sipas deputetit demokrat, Basha i është shfaqur Ramës si hije në Shtëpinë e Bardhë, për shkak të dosjes që ka dorëzuar në Uashington në vizitën e fundit.

Komenti i plotë i Berishës:

Cfare donte hija e Lulzim Bashes ne oborrin Shtepse se Bardhe?!

Te dashur miq, pas takimit shume te rendesishem ne Shtepine e Bardhe me zv presidentin e SHBA, mikun e madh te Kombit shqiptar, Joe Biden, takim te cilin une e pershendes, Edi Rama u tha shqiptareve dy gjera:

-Presidenti mbeshteti shume idene e Rames per futjen ne shkolla te mesimeve mbi religjionet.

-Dhe se ne betejen e tij kunder Donald Trumpit, ai, midis me te keqes te kesaj bote Trump dhe dhe te keqes tjeter po kaq te madhe per Ramen, Lul Bashes, do zgjidhte Lul Bashen.

Miq, duket se dosja qe ka dorezuar Basha para vizites se Rames ne Washington, i ka dale Rames edhe ne Shtepine e Bardhe, ndaj dhe ai, pas takimit mendonte se hija e Bashes ishte aty ngjitur me te ne oborrin e Shtepse se Bardhe. Prandaj vetishem, pasi paraqiti Trump dhe Bashen si ligesite e kesaj toke, tha se ai do votonte Bashen, qe nuk po i ndahej as ne oborrin e Shtepise se Bardhe! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030224084854126
array(1) { ["section"]=> string(68) "cfare-donte-hija-e-lulzim-bashes-ne-oborrin-shtepise-se-bardhe-37710" }