Çfarë jemi ne në izolim? Me kë ngjasojmë? Përgjigja e kësaj vajze në klasë të 8-të do t’ju bëjë të mendoni

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:02 29-04-2020 Çfarë jemi ne në izolim? Me kë ngjasojmë? Përgjigja e kësaj vajze në klasë të 8-të do t’ju bëjë të mendoni

Anzholi quhet vajza në klasë të 8-të e cila ka hedhur në letër disa mendime rreth situatës që po kalojmë. Çfarë jemi ne në izolim? Me kë ngjasojmë?

Anzholi shkruan kështu:

"Mendja jone i ngjan karbonit i cili nën një presion të madh shndërrohet në diamant, ashtu edhe mendimet tona nën trysnine e stresit dhe frikës se sa të brishte dhe të pafuqishem jemi, arrin të kaperceje madhësite ku jemi vendosur dhe krijon hapësira të reja të sajat, ku mendimi i lire aspiron për një bote pa luftë, pa virus, pa kufij por mbi te gjitha me shumë dashuri", shkruan vogëlushja.
"Shpirti në ditën më të keqe përjeton emocionet më të dhemshura, të cilat bëhen me krahë si zogu dhe kapërcejnë izolimin e na bëjnë të përjetojmë momente të bukura të ruajtura thellë brenda nesh", shkruan ajo më tej.
"Keshtu na duket magjike një telefonatë.....", shkruan vajza.

SHKRIMI I PLOTË:

1.jpg

2.jpg3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010164976119995
array(1) { ["section"]=> string(111) "cfare-jemi-ne-ne-izolim-me-ke-ngjasojme-pergjigja-e-kesaj-vajze-ne-klase-te-8-te-do-t-ju-beje-te-mendoni-204495" }