Çfarë ka kryeministri Rama? I vetmi që s’ka reaguar për ‘FERRIN’ në GREQI

Publikuar tek: politike, më 12:43 25-07-2018 Çfarë ka kryeministri Rama? I vetmi që s’ka reaguar për ‘FERRIN’ në GREQI Edi Rama, kryeministër

Në Greqi vazhdon të thellohet bilanci i tragjedisë si pasojë e zjarreve. Deri tani janë 80 viktima, qindra të zhdukur e qindra të plagosur.

 

Ndërsa e gjithë bota është solidarizuar me këtë tragjedi dhe vende si Polonia, Franca, Italia e Gjermania i kanë ofruar ndihma shtetit grek,  kryeministri Edi Rama nuk ka bërë ende asnjë reagim zyrtar.

Presidenti Ilir Meta i dërgoi letër ngushëllimi homologut të tij, kreu i PD Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi gjithashtu reaguan përmes rrjeteve sociale. Madje edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shprehu gatishmërinë për të ndihmuar fqinjët ndërsa shefi i qeverisë, Edi Rama, ende asnjë fjalë.

I vetmi që ka reaguar deri tani nga qeveria është ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Ç’po pret vallë Rama?

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076489448547363
array(1) { ["section"]=> string(77) "cfare-ka-kryeministri-rama-i-vetmi-qe-s-ka-reaguar-per-ferrin-ne-greqi-129071" }