“Çfarë ka në mendje Berisha kur urdhëron: Ta qërrojme Edi Ramën një orë e më parë?”

Publikuar tek: politike, më 22:18 11-12-2015 “Çfarë ka në mendje Berisha kur urdhëron: Ta qërrojme Edi Ramën një orë e më parë?”

Nga Erjon Braçe

Çfarë ka në mendje Berisha kur urdhëron: Ta qërrojme Edi Ramën një orë e më parë?

Mos vallë urdhrin që dha për Remzi Hoxhën?

Mos vallë urdhrin që dha për një tjetër djalë të ri nga Tropoja me të cilin nisi kalvari i gjatë i vrasjeve në Tropojë?

Mos vallë urdhrat që dha në dhjetor, janar, shkurt, mars, prill, maj, qershor të 1996-1997 për të 'qërruar" një orë e më parë "rebelet" që e kundërshtonin në të gjithë Shqipërinë?

Mos vallë urdhrat që dha në 13-14 shtator 1998 para, gjatë grushtit të shtetit ndaj qeverisë legjitime të një supermaxhorancë popullore?

Apo, urdhrat për të vrarë mu në mes të bulevardit Ziver Veizin, Hakuran Deden, Faik Myrtajn e Aleks Nikën?

Ky barbar i padenjë për demokracinë dhe kriminel i denjë për Kodin Penal, duhet të mësoj njëherë e mirë se:

Në demokraci nuk ka "qërrim" të tjetrit një orë e më parë!!

Në demokraci ka votë, vota e popullit të sjell në pushtet e vota të largon nga pushteti.

Ky kriminel duhet të mesojë se dhuna në demokraci nuk vlen, madje madje dënohet shumë rëndë; dhe jo me gjobë!! 

Lexo edhe: Berisha në 25 vjetorin e Partisë Demokratike: Mosbindje civile për të qërruar këtë qeveri

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011656999588013
array(1) { ["section"]=> string(85) "cfare-ka-ne-mendje-berisha-kur-urdheron-ta-qerrojme-edi-ramen-nje-ore-e-me-pare-27555" }