Çfarë la pas zjarri masiv në Alberta të Kanadasë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:54 08-06-2016 Çfarë la pas zjarri masiv në Alberta të Kanadasë (Foto)

Rreth 34 vatra të mëdha zjarri përfshitë masivet pyjorë përreth qytezave në Alberta të Kanadasë duke shkaktuar dëme të mëdha natyrore e duke djegur plotësisht qindra shtëpi, shkolla dhe qendra shëndetësore.

Fatmirësisht nga zjarret që zgjatën disa javë, nuk pati persona të lënduar, ndërsa tashmë që janë shuar plotësisht, ajo çka mbetur pas është hiri që ka mbuluar lagje të tëra.

Dëmet përllogariten disa milonë euro nga diegia e rreth 1,500 ndërtesave dhe qindra hektar pyje.

kelowna-fires-png-merlin-archive.jpeg

Momente nga fillimi i përhapjes së flakëve

_89613358_2f50a65a-21dd-4489-9134-ccbd19c3fbb3.jpg

Qyteti pas evakuuimit të plotë

Ckby9rFVAAQ7VWP.jpg

Hiri ka mbuluar qytetin

Ckbyr20VAAAHDiK.jpg

Zyrtarët i kanë bërë thirrje banorëve të qëndrojnë larg zonës

Ckb0S1EVAAIhe47.jpg

Banorët kërkojnë për sende me vlerë që mund t'i kenë shpëtuar djegies

CkNESOPUgAEiD24.jpg

Pas kaosit, fillon sërish jeta

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria franceze hedh në treg aplikacionin që do njoftojë tifozët për sulmet terroriste
Sëmundja e rrallë që po e shndërron 11 vjeçarin në një statujë guri (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0097579956054688
array(1) { ["section"]=> string(59) "cfare-la-pas-zjarri-masiv-ne-alberta-te-kanadase-foto-42865" }