Çfarë mund të blesh me 145 mijë euro në Shqipëri, Francë, Spanjë apo Irlandë? Ja disa variante

Publikuar tek: aktualitet, më 12:42 07-12-2019 Çfarë mund të blesh me 145 mijë euro në Shqipëri, Francë, Spanjë apo Irlandë? Ja disa variante

Ka prona 145 mijë euro në Evropë, por ka edhe në Shqipëri. Në fakt, si do të shpenzonte dikush 145 mijë eurot, ngre pyetjen Irish Times duke dhënë disa variante.

Ireland: Co Mayo

Kevin Beirne Auctioneers kërkon 145 mijë euro për këtë shtëpi me dy dhoma në 16 Fal Fadda Ballyvary.

a1.jpg

France: Auvergne – Rhone – Alpes

Me një pamje nga Trois Vallees, kjo shtëpi tradicionale është 15 minuta nga Bozel, por ndërkohë shfrytëzohet edhe në dimër për ski.

Është në latërsinë 1400 metra dhe ka një kuzhinë, një dhomë ndenjie në katin e parë dhe dy dhoma në katin e dytë. Banjoja është jashtë. Ka edhe një taracë me pamje.

a2.jpg

Itali: Abruzo

E rinovuar më së fundi, kjo shtëpi 230 metra katrorë me gurë në në anë ka malin Gran Sasso dhe në anën tjetër fshatin Castiglione. Zona kryesore është në katin e parë ku ka një dhomë qëndrimi, një kuzhinë me oxhak, dy dhoma, një banjo dhe taracë. Ka edhe varante dhomash në katin tjetër. Ka edhe një kopësht përreth ku ka pemë ulliri që i kanë rezistuar shekujve.

a3.jpg

Spanjë: Costa Blanca

E vendosur në plantacione portokallesh dhe 15 minuta me këmbë nga plazhi me rërë I Olivas, kj shtëpi me pishinë është afër rrugës. Brenda është një kuzhinë me dhomën e ndenjes ndërtuar me gurë. Ka edhe dy dhoma. Ka taracë përpara dhe pas. Ngrohja e ujit bëhet me panele diellore. Qyteti I Olivias është gjys ore larg nga kjo shtëpi.

a4.jpg

Shqipëri: Vlorë

Ky apartament është në Vlorë. Në katin e 12-të me 95 metra katrorë apartamenti ka një kuzhinë një dhomë qëndrimi me dy dritare të mëdha dhe një ballkon që sheh nga deti dhe plazhi. Ka dy dhoma. Aeroporti Tirana International është vetëm jo shume larg.

a5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097699165344238
array(1) { ["section"]=> string(98) "cfare-mund-te-blesh-me-145-mije-euro-ne-shqiperi-france-spanje-apo-irlande-ja-disa-variante-188680" }