Çfarë ndodh nëse pëzjejmë qumështin me Coca-cola?! (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:05 03-03-2015 Çfarë ndodh nëse pëzjejmë qumështin me Coca-cola?! (Video)

Tundimi për të kombinuar pijen  tuaj dhe për të krijuar kombinime të çuditshme është e fortë te të gjithë, shtyrë edhe nga kuriozitet inatyror, por ka disa pije ju thjesht nuk duhet të përzihen. Përkatësisht, qumësht me coca-cola.

Të dyja pije të padëmshme dhe të pëlqyeshme më vete, ato kombinohen për të bërë një të çuditshme, substancë që nuk rekomandohet të konsumohet.

Nivelet e aciditetit në coca-cola në kontakt me qumëshin e shpërbëjnë atë dhe gjërat pastaj marrin një rrjedhë të pazakontë.

Pas 15 minutash një masiv shkume ngjyrë kafe fillon të formohet në fund të shishes. Kjo ndodh për shkak të acidit fosforik në coca-cola reaguese me qumështin; molekulat e acidit fosforik i bashkangjiten molekulave të qumështit duke e bërë ata më të dendur.

Lereni atë  për një orë dhe molekulat që nuk kanë reaguar me acid fosforik do të notojnë në krye qartë duke lënë copa të ngurta, grumbuj që vendosen në pjesën e poshtme.

Pra, çfarë shije bëhet ajo?

Përderisa ne nuk jemi aq trim sa të bëjnë të pamundurën në këtë përzierje të pazakontë, Kill'em FTW ishte, dhe me sa duket, kjo nuk është edhe aq keq. Në një video ku ai pi përzierjen tha: "ajo  ka shije ashtu si coca-cola, vetëm se kjo shije është absolutisht e neveritshme."

Tani që ne e dimë se nuk ka shije krejtësisht të tmerrshme, do ta provojmë?

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11201810836792
array(1) { ["section"]=> string(59) "cfare-ndodh-nese-pezjejme-qumeshtin-me-coca-cola-video-4870" }