Çfarë ndodhi sot në Tiranë? Policia shkon për PRONAT, gratë qajnë me FËMIJËT në krahë (VIDEO NGA NGJARJA)

Publikuar tek: kulture-art, më 15:57 07-07-2018 Çfarë ndodhi sot në Tiranë? Policia shkon për PRONAT, gratë qajnë me FËMIJËT në krahë (VIDEO NGA NGJARJA) Nga ngjarja

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka publikuar ditën e sotme një video e cila tregon një përplasje mes policisë dhe banorëve në Kashar.

Sipas Kryemadhit policia ka shkuar në Kashar për të grabitur pronat e banorëve, dhe bën thirrje për të ndalur këtë grabitje në mënyrë urgjente.

“Ky është momenti kur shqiptarët duhet të ngrihen dhe ndalojnë dorën e këtij satrapi, të cilin nuk e ndal dot as drejtësia e komanduar nga ai vetë”- shkruan Kryemadhi. Sakaq, në videon e publikuar nga kryetarja e LSI-së, gratë me fëmijë në krahë dëgjohen duke qarë dhe duke u lutur që policia mos u marrë pronat.

Reagimi i plotë i Monika Kryemadhit dhe VIDEO nga ngjarja:

Video më poshtë tregon qartë se si kryeministri po përgatit grabitjen dhe tjetërsimin e pronës së shqiptarëve, jo vetëm në qendër të Tiranës, por edhe në rrethinat e saj. 

Makutëria e tij nuk njeh më asnjë kufi ligjor dhe moral!

Në mënyrë arbitrare policia është në krah të grabitësve të pronës së familjeve shqiptare, që e kanë blerë atë në përputhje me ligjet në fuqi. 

Ende pa hyrë në fuqi ligji, sejmenët e Edi Ramës po i turren pronave dhe shtëpive të shqiptarëve duke vjedhur ç’të mundin. Ngjarja flagrante e shënuar sot në Kashar është vetëm fillimi i një procesi që Edi Rama e ka projektuar dhe ka nisur t’a zbatojë që nga Teatri Kombëtar e më tutje. 

Kjo monstër politike që nuk njeh më asnjë kufi në vjedhje dhe grabitje duhet ndalur në mënyrë urgjente!

Papërgjegjshmëria dhe perversiteti i tij, jo vetëm politik, prej kohësh po shkatërron, jo vetëm çdo normë, ligj e moral, por tashmë po gllabëron edhe pronat e ligjshme të shqiptarëve. 

Ky është momenti kur shqiptarët duhet të ngrihen dhe ndalojnë dorën e këtij satrapi, të cilin nuk e ndal dot as drejtësia e komanduar nga ai vetë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022475957870483
array(1) { ["section"]=> string(108) "cfare-ndodhi-sot-ne-tirane-policia-shkon-per-pronat-grate-qajne-me-femijet-ne-krahe-video-nga-ngjarja-127107" }