Çfarë nuk shkon në këtë foto të mrekullueshme? Iluzioni optik lë pa fjalë njerëzit

Publikuar tek: bota, më 21:00 23-11-2016 Çfarë nuk shkon në këtë foto të mrekullueshme? Iluzioni optik lë pa fjalë njerëzit

Forografia e mrekullueshme e një mali buzë liqenit po krijon konfuzion të madh te mijëra përdorues, të cilët pasi arrijnë ta kuptojnë iluzionin mbeten pa fjalë.

Qielli mbi mal duket i errët, me një blu mistike të thellë ndërsa dallohen dhe yjet në thellësi të galaktikës, por kur njerëzit shohin refleksionin në ujin e liqenit, është ditë. Atëherë si shpjegohet nëj gjë e tillë?

Hilenë e ka realizuar vetë fotografi, Kevin Wolf, i cili shpjegon edhe iluzionin optik në foto, raporton Newsbomb.al.

“E ktheva këtë foto kokëposhtë pasi rëra në fund të ujit ngjante si yje në qiell”, shpjegon ai duke shtuar “Rrotullojeni telefonin tuaj”.

ScreLiqeniaploteeef_1.jpg

Versioni origjinal:

ScressssssLiqeniaploteeef_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023190021514893
array(1) { ["section"]=> string(87) "cfare-nuk-shkon-ne-kete-foto-te-mrekullueshme-iluzioni-optik-le-pa-fjale-njerezit-60481" }