Çfarë po ndodh me motin në botë? PAMJE TË RRALLA: Dëbora zbardh shkretëtirën e Saharasë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:23 18-01-2021 Çfarë po ndodh me motin në botë? PAMJE TË RRALLA: Dëbora zbardh shkretëtirën e Saharasë Debora ne shkretetiren e Saharase

Këto pamje janë padyshim më të rrallat që keni parë ndonjëherë. Ndryshe nga si e kemi parë më herët shkretëtirën e Saharasë, për shkak të temperaturave të ulëta, ajo është zbardhur nga bora.

“Çfarë po ndodh me motin në botë?”, shkruajnë mediat ndërkombëtare, duke iu referuar pamjeve që vijnë nga Saharaja, të cilat vetëm në ëndërra mund të jenë parë, shkruan newsbomb.al. Në Arabinë Saudite, vendas dhe të huaj u dyndën në shkretëtirë, në rajonin Aseer, për të shijuar pamjen e rrallë.

Imazhet mahnitëse të fotografit Karim Bouchetata tregojnë qytetin e vogël të shkretëtirës algjeriane Ain Sefra, të mbuluar nga një shtresë dëbore, ndërsa delet dhe devetë shihen duke qëndruar në dunat e rërës të mbuluara me akull. Temperaturat kanë zbritur në -3C (26.6F).

Ain Sefra, i njohur si Porta e Shkretëtirës, ​​është rreth 1.000 metra mbi nivelin e detit dhe është i rrethuar nga Malet Atlas.

38111004-9156697-While_January_brings_snow_and_ice_to_many_parts_of_the_world_the-a-81_1610897374676.jpg
38110754-9156697-This_month_has_seen_snowfall_in_the_Sahara_and_temperatures_in_S-a-82_1610897374719.jpg
38110756-9156697-Sheep_can_be_seen_standing_on_the_ice_covered_dunes_in_the_Alger-a-83_1610897374720.jpg
38110752-9156697-A_photographer_has_captured_ice_on_the_sand_dunes_in_the_Sahara_-a-84_1610897374721.jpg
38110744-9156697-Photographer_Karim_Bouchetata_s_stunning_images_showed_snowfall_-a-85_1610897374722.jpg
38110740-9156697-Ain_Sefra_known_as_The_Gateway_to_the_Desert_is_around_1_000_met-a-86_1610897374724.jpg
38110770-9156697-Residents_of_Saudi_Arabia_expressed_joy_and_excitement_over_the_-a-87_1610897374726.jpg
38110764-9156697-Half_a_century_has_passed_since_the_temperature_in_the_kingdom_s-a-88_1610897374727.jpg
38110766-9156697-The_temperature_fell_as_low_as_2C_28F_in_the_southwestern_region-a-89_1610897374732.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Vlorë fushata nis 100 ditë para zgjedhjeve, vendosen postera në Lungomare: Voto Edi Ramën
»
Article Logic
Execution time: 0.012217044830322
array(1) { ["section"]=> string(92) "cfare-po-ndodh-me-motin-ne-bote-pamje-te-rralla-debora-zbardh-shkretetiren-e-saharase-235381" }