Çfarë po ndodh në Kosovë? Shtohet numri i policëve, bllokohet hyrja për në Klinikën Infektive

Publikuar tek: rajon, më 10:06 05-07-2020 Çfarë po ndodh në Kosovë? Shtohet numri i policëve, bllokohet hyrja për në Klinikën Infektive Ilustruese

Në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, është parë numër i shtuar i efektivëve të policisë, njoftojnë mediat kosovare.

Gjithashtu një zonë është mbyllur me shirita të Policisë së Kosovës dhe është ndaluar kalimi tek Klinika Infektive brenda QKUK-së.

Ende nuk dihet arsyeja e rritjes së numri të policëve në këto ambiente, pasi as zëdhënësit e policisë nuk kanë dhënë ndonjë informacion se cila është arsyeja e këtij numri të madh efektivësh.

Pak ditë më parë kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se situata në Klinikën Infektive ishte e rënduar, pasi numri i të infektuarve që janë shtruar në spital është shumë i lartë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012341976165771
array(1) { ["section"]=> string(98) "cfare-po-ndodh-ne-kosove-shtohet-numri-i-policeve-bllokohet-hyrja-per-ne-kliniken-infektive-212876" }