Çfarë po përpiqet Putin të tregojë me këtë dhuratë?

Publikuar tek: bota, më 15:24 10-02-2015 Çfarë po përpiqet Putin të tregojë me këtë dhuratë?

Presidenti rus, Vladimir Putin ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kajro, ku është takuar me homologun e tij egjiptian, Abdulfettah es-Sisi.

Vizita e Putin në këtë vend është ndjekur me interes të madh edhe nga mediat perëndimore, pasi ajo zhvilohet në një kohë kur raportet e Rusisë me BE-në dhe SHBA-në kanë arritur pikën kritike.

Por ajo që ka bërë më shumë përshtypje ka qenë dhurata që presidenti rus i ka bërë homologut të tij, pikërisht një armë kallashnikov “Ak-47” e njohur si krenaria e Rusisë.

Menjëherë mediat kanë filluar të aludojnë se çfarë mesazhi fshihet pas kësaj, disa mendojnë se kjo paralajmëron një marrëveshje armësh midis dy vendeve, por ka edhe nga ata analistë që e shohin këtë veprim si një mesazh ndaj situatës në Ukrainë dhe qendrimit që po mban SHBA.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011708974838257
array(1) { ["section"]=> string(55) "cfare-po-perpiqet-putin-te-tregoje-me-kete-dhurate-2952" }