Çfarë pritet në protestën e 27 Janarit? Berisha bën DEKLARATË TË FORTË: Kjo datë do të hyjë në histori

Publikuar tek: politike, më 13:44 25-01-2018 Çfarë pritet në protestën e 27 Janarit? Berisha bën DEKLARATË TË FORTË: Kjo datë do të hyjë në histori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë të fortë në 27 Janar gjatë seancës plenare të ditës së sotme në Kuvend. 

Berisha u shpreh se kjo datë do të hyjë në historinë e kombit si dita kur shqiptarët guxuan të ngrihen fuqishëm kundër kësaj republike.

Deklarata e plotë e Sali Berishës:

27 Janari do të hyjnë në historinë e kombit si dita ku shqiptarët guxuan të ngrihen fuqishëm kundër narko-republikës së tyre që ndërtoi një klik unike në Europë dhe në botë pas asaj të Koresë së Veriut. 27 Janari është një ftesë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që kanë 3 vakte ushqim në ditë, të kujtohen që bashkëmoshatarët e tyre, kanë vetëm një vakt në orë.

Rama vjedh e vjedh ditë e natë, pasurohet duke fjetur dhe rrënon çdo ditë shqiptarët. Prnadaj bashkohuni me prindërit tuaj të protestoni për bashkëmoshatatrët e tyre që as fuqi fizike nuk kanë. Dilni dhe protestoni për ta. Fëmijë të Shqipërisë, ku ndonjëherë në një vend të lirë e ardhmja nuk ka qënë më e kompromentuar, sepse ju jeni viktima e ketij vendi.

Thirrje për gjimnazistët, të mos pranojnë tarifat stratosferike, pasi noriega e shqiptarëve ka vendosur tarifat më të larta në Europë.

Të ngriheni gjimanzistë, kjo është politikë e dyerve të mbyllura, ju nuk i meritoni. Thirrja është për studentët shqiptarë të cilët sot gjobiten nga Noriega dhe Nrikulla Nikolla. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013524055480957
array(1) { ["section"]=> string(107) "cfare-pritet-ne-protesten-e-27-janarit-berisha-ben-deklarate-te-forte-kjo-date-do-te-hyje-ne-histori-107878" }