“Çfarë puçi kushtetues”, politikani i tronditur nga vendimi që mori dje qeveria

Publikuar tek: politike, më 11:20 17-08-2017 “Çfarë puçi kushtetues”, politikani i tronditur nga vendimi që mori dje qeveria

Qeveria ka bërë disa ndryshime në buxhetin e shtetit duke rritur shpenzimet në nivel qendror dhe vendor.

Ndryshimet janë bërë me akt normativ, i cili parashikon huadhënie 4.500 milione leke për energjinë eletrike, 500 milionë lekë për krijimin e institucioneve të sistemit të drejtësisë. Akti normativ parashikon gjithashtu huadhënie me 1 milion lekë për emergjencat natyrore sakaq deklaron se shpenzimet ne buxhet nuk prekin borxhin publik.

Por për politikanin ish-ministër të Drejtësisë, Ylli Manjanin ky është një puç kushtetues pasi akti normativ është ligj dhe miratohet në Kuvend.

“Qeveria që nuk ekziston paska ndryshuar buxhetin me akt normativ?! Akti normativ është ligj dhe miratohet në Kuvend. Çfarë puçi kushtetues!” shkruan i habitur Manjani.

puc.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092670917510986
array(1) { ["section"]=> string(82) "cfare-puci-kushtetues-politikani-i-tronditur-nga-vendimi-qe-mori-dje-qeveria-89350" }