Çfarë rikthimi! Izmir Smajlaj fiton medaljen e artë dhe i afrohet Olimpiadës së Tokios (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 21:20 30-01-2021 Çfarë rikthimi! Izmir Smajlaj fiton medaljen e artë dhe i afrohet Olimpiadës së Tokios (VIDEO) Izmir Smajlaj

Koleksionit të arritjeve në sportin e atletikës i është shtuar një tjetër medalje ari. 

Atleti Izmir Smajlaj kërceu plot 7.90 metra për të varë në qafë medaljen e mjaft-dëshiruar dhe për tu ngjitur në shkallën më të lartë të fituesve.

Në turneun e zhvilluar në kryeqytetin e Austrisë, Vienë, Smajlaj i la pas të gjithë rivalët.

Vetëm 30 centimetra larg normës që të kualifikon direkt në Lojërat Olimpike të Tokios të vënë seriozisht në dyshim për shkak të situatës pandemike, por një bonus sigurie në këmbët e Smajlaj, i cili kthehet si triumfator pas operimit në gju.   

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KATEGORIA SUPERIORE/ Teuta dhe Partizani ndajnë pikët dhe i japin assist Vllaznisë, Tirana në krizë të thellë
Milan e Manchester City vijojnë ‘arratisjen’, Inter e Bayern fitojnë me ‘POKER’, Real Madrid katastrofë! »
Article Logic
Execution time: 0.011754035949707
array(1) { ["section"]=> string(98) "cfare-rikthimi-izmir-smajlaj-fiton-medaljen-e-arte-dhe-i-afrohet-olimpiades-se-tokios-video-237026" }