Çfarë shkruante për të fundit herë nga Franca aktorja e “Alo Dedë! Jam Zana...”

Publikuar tek: kulture-art, më 13:23 29-11-2016 Çfarë shkruante për të fundit herë nga Franca aktorja e “Alo Dedë! Jam Zana...”

Elida Cangonji, aktorja e njohur si Zana në filmin “Rrugë të Bardha” ku i fliste Dedës të ngrirë në shtyllë u shua ditën e djeshme nga jeta.

Aktorja e dashur e publikut vdiq në Francë, ku edhe gjendej prej një jave, shkak i një leucemie akute. Disa jave më parë Elida festonte ditën e lindjes dhe ajo ditë e ka mbushur plot. Përmes një postimi të veçantë, aktorja i falenderonte të gjithë për urimet që vinin nga Australia e Zelanda e re.

“Më bëtë të ndjehem më e mbrojtur dhe më e ngrohur”, shkruante “Zana”.

E ndërsa vetëm disa ditë më pas ajo publikoi këtë foto me dëborën e parakohshme.

“Shumë shpejt kjo dëborë...ende pa rënë gjethet...”, shkruante Elida që iku kaq e re nga kjo jetë!

caaaaaaaa.png

eks1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02403712272644
array(1) { ["section"]=> string(79) "cfare-shkruante-per-te-fundit-here-nga-franca-aktorja-e-alo-dede-jam-zana-61027" }