Çfarë tha kjo vogëlushe që emocionoi së tepërmi Monika Kryemadhin (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:37 05-06-2017 Çfarë tha kjo vogëlushe që emocionoi së tepërmi Monika Kryemadhin (VIDEO)

Monika Kryemadhi e nis këtë të hënë me recitimin e një vogëlusheje. Vajza e vogël reciton vargjet e të madhit Fan Noli “Syrgjyn vdekur”, gjë që e ka emocionuar së tepërmi politikanen e LSI.

“Mirëmëngjes dhe javë të mbarë! ☀️?Ende jam me mbresat e takimit të djeshëm me 500 gra e vajza, ku recitimi i kësaj vogëlusheje më emocionoi si rrallëherë. Vargjet e Nolit tingëllonin kaq aktuale me zërin e saj aq fëminor, duke më risjellë në mendje aktualitetin dhe qasjen e kësaj poezie me ate ç'ka ndodh në Shqipëri. Por siç thotë edhe Noli ka ende shpresë për ta bërë Shqipërinë më të mirë, ka ende gra, burra e të rinj që do ngrihen mbi meskinitetet dhe banalitetet për ta bërë këtë vend më të bukur. Dhe ne jemi pjesë integrale e këtij ndryshimi, e kësaj shprese për t'i rikthyer shqiptarëve dinjitetin dhe dëshirën për të mos braktisur atdheun. Sepse ne besojmë te vlerat e vërteta dhe jo te pazaret politike, ne punojmë në çdo cep të Shqipërisë dhe nuk ndajmë copat e tortës së pushtetit të marrë në tavolinë. Sepse ne kemi forcën e rinisë dhe mbështetjen e saj. #LsiForceePare”, shkruan Kryemadhi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007174015045166
array(1) { ["section"]=> string(77) "cfare-tha-kjo-vogelushe-qe-emocionoi-se-tepermi-monika-kryemadhin-video-81261" }