'Çfarë TURPI, testim për COVID-19 Jo, për CHECK UP Po', Vasili sulmon Ramën: Po fsheh të vërtetën e të infektuarve nga koronavirusi

Publikuar tek: politike, më 13:47 09-04-2020 'Çfarë TURPI, testim për COVID-19 Jo, për CHECK UP Po', Vasili sulmon Ramën: Po fsheh të vërtetën e të infektuarve nga koronavirusi Petrit Vasili

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka akuzuar Kryeministrin Rama se po fsheh numrin e vërtetë të të infektuarve nga koronavirusi në vendin tonë.

Ai akuzon Ramën se ka urdhëruar të vazhdohet me CHECK UP-in, gjoja për të zbuluar sëmundjet, por nuk bën testime për koronavirusin, në një kohë kur pandemia po rrezikon gjithë botën.

"Nuk e ben testimin qe te fshehe manaxhimin mizerabel, pa asnje logjike shkencore, abuziv dhe demsjelles per qytetaret.

Nuk e ben testimin se kerkon te justifikoje kufizimet idiote dhe me skema antiepidemiologjike te levizjes se qytetareve", thotë Vasili ndër të tjera.

Vasili thotë se nuk janë kursyer miliarda lekë korruptive për tenderin e CHECK UP-it, por po kursehen lekë për testimet për koronavirusin.

Statusi i plotë:

Testim per COVID-19 Jo, ndersa CHECK UP Po, cfare TURPI !

Shqiperia me urdher te Edi Rames ju ben shqiptareve CHECK UP per te zbuluar gjoja sipas tij semundjet.

Askush ne Europe nuk ben CHECK UP-in, e megjithate Edi Rama e ben!!

Edi Rama shpenzon miliarda leke per CHECK UP-in krejt te panevojshem, pa asnje vlere dhe qe nuk ja kerkon kush.

Organizata Boterore e Shendetesise kerkon testim testim testim per COVID- 19 ndersa Edi Rama nuk e ben.

Te gjithe vendet europiane me te zhvilluar e bejne testimin dhe pranojne ate qe OBSH kerkon, sepse vetem testimi ndan te infektuarit nga ata qe nuk jane te infektuar, duke lejuar kontrollin dhe pengimin e perhapjes se pandemise.

Ndersa Testimin e gjere per Pandemine nuk e ben Edi Rama, ndonese kerkohet boterisht, si mjeti qe zbardh te verteten e infektimit me Koronavirus.

Perse nuk e ben testimin e gjere per Pandemine Edi Rama?

Edi Rama nuk e ben testimin qe te fshehe te verteten per infektimin nga Coronavirusi.

Nuk e ben testimin qe te fshehe manaxhimin mizerabel, pa asnje logjike shkencore, abuziv dhe demsjelles per qytetaret.

Nuk e ben testimin se kerkon te justifikoje kufizimet idiote dhe me skema antiepidemiologjike te levizjes se qytetareve,

Keto kufizime pa asnje logjike krijonin grumbullimin e qytetareve i rrezikonin ata ne vend qe ti mbronin, sepse krijon pikun e levizjes se qytetateve per disa ore duke bere realisht zero cdo efekt pozitiv, qe mund te kishte izolimi ne shtepi.

Nuk e ben testimin per te fshehur te gjithe nenvleftesimin me arrogance qe i beri Pandemise dhe mosmarrjen e asnje mase parandaluese, per mosblerjen e testeve, mosblerjen e veshjeve mbrojtese dhe per mosperfshirjen e mjekut te familjes.

Miliardat korruptive per CHECK UP-in nuk kursehen ndersa per COVID-19 kursehen ne menyren me te keqe duke rrezikuar jeten e qindra mijra qytetareve.

Kjo meriton vetem nje fjale : T U R P!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094270706176758
array(1) { ["section"]=> string(128) "cfare-turpi-testim-per-covid-19-jo-per-check-up-po-vasili-sulmon-ramen-po-fsheh-te-verteten-e-infektimit-nga-koronavirusi-201980" }