Çfarë u lexua më shumë për EKONOMINË në 2016-ën, këto janë 5 lajmet më të klikuara në Newsbomb

Publikuar tek: ekonomi, më 14:44 31-12-2016 Çfarë u lexua më shumë për EKONOMINË në 2016-ën, këto janë 5 lajmet më të klikuara në Newsbomb

Ekonomia është një fushë që tërheq jo pak lexues në Newsbomb.al. Përgjatë këtij viti të mbushur me tendera, koncesione apo ‘PPP’, lajmi që është lexuar më shumë lidhet drejtpërdrejt me xhepat e qytetarëve, akuza e gazetarit Gjergj Erebara për bankën “Intesa SanPaolo”.

Erebara e konsideronte këtë bankë si të papërgjegjshme dhe jokorrekte dhe ky qëndrim i një prej gazetarëve më të mirë të ekonomisë në Shqipëri nuk mund të mos tërhiqte lexues.

Lajmet e tjera që kanë ngjallur interes janë publikimi i ofertave nga Newsbomb për privatizimin e INSIG, projekti për hekurudhën Tiranë-Durrës, shifra e mbledhur në ballon presidenciale për fëmijët me sindromën down dhe deklarata e ministrit Arben Ahmetaj për kompaninë ‘Rapiscan’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098428726196289
array(1) { ["section"]=> string(99) "cfare-u-lexua-me-shume-per-ekonomine-ne-2016-en-keto-jane-5-lajmet-me-te-klikuara-ne-newsbomb-64305" }