Champions League, Beshiktash barazon, por arrin suksesin historik

Publikuar tek: sport, më 21:46 21-11-2017 Champions League, Beshiktash barazon, por arrin suksesin historik

Beshiktash nuk shkoi më shumë se një barazim mbrëmjen e sotme në përballjen me Porton në “Vodafone Stadium”.

Por me këtë barazim, Beshiktash shkoi në kuotën e 11 pikëve që janë të mjaftueshme për t’i siguruar turqve kalimin historik në turin tjetër.

Beshiktash e kalon fazën e grupeve në Uefa Champions League pas shumë vitesh, ku skuadra kryesore turke kishin qenë Fenerbaçe dhe Galatasaray.

Renditja e grupit G ka vetëm një dilemë aktualisht se kush do të jetë midis Salzburg apo Porto që do të kalojë në raundin tjetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.052289009094238
array(1) { ["section"]=> string(70) "champions-league-beshiktash-barazon-por-arrin-suksesin-historik-100412" }