Champions League/ Juventusi i rrëmben fitoren Lyon-it, Reali nuk ndalet

Publikuar tek: sport, më 21:45 18-10-2016 Champions League/ Juventusi i rrëmben fitoren Lyon-it, Reali nuk ndalet

Janë luajtur ndeshjet e treta në grupe për llogari të Champions League. Skuadrat kanë dhuruar spektakël në fushë, ndërsa Real Madrid nuk është ndalur në mbrëmjen e sotme, duke fituar 5-1 ndaj Legia-s së Varshavës.

Porto ka shijuar fitoren në sekondën e fundit, pasi realizoi me 11-metërsh, ndërsa Juventus i falet Buffon për fitoren e mbrëmjes së sotme në Lyon. Buffon priti 11-metërsh, ndërsa edhe pse me një lojtar më pak, Cuadrado gjeti golin për t'i dhënë tri pikët bardhezinjve.

Dortmund fitoi në transfertën portugeze ndaj Sporting, ndërsa CSKA u ndal në barazim 1-1 me Monaco. Sevilla fitoi në Kroaci me rezultatin e ngushtë 0-1 dhe Leverkusen barazoi pa gola ndaj Tottenham.

Bayer Leverkusen 0 - 0 Tottenham

Club Brugge 1 - 2 FC Porto

CSKA Moscow 1 - 1 Monaco

D. Zagreb 0 - 1 Sevilla

Leicester 1 - 0 FC Copenhagen

Lyon 0 - 1 Juventus

Real Madrid 5 - 1 Legia

Sporting 1 - 2 Dortmund

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022636890411377
array(1) { ["section"]=> string(75) "champions-league-juventusi-i-rremben-fitoren-lyon-it-reali-nuk-ndalet-56640" }