Champions League rikthehet me dy barazime

Publikuar tek: sport, më 22:59 17-02-2015 Champions League rikthehet me dy barazime

Champions League është rikthyer mbërmjen e sotme me përballjet PSG-Chelsea dhe Shkatar-Bayern Munich.

Ndeshja e luajtur në Paris është mbyllur me rezultatin 1-1. Ishin miqtë ata që kaluan të parët në avantazh me Ivanovic  në minutën e 36. Ndërsa në pjesën e dytë ishte Cavani ai që barazoi shifrat për PSG-në. Të dyja skuadrat kishin raste të shumta për gol përgjatë 90 minutave, por nuk arritën të shënonin më shumë se nga një gol.

Në ndeshjen tjetër, tifozët bavarez janë zhgënjyer nga rezultati i skuadrës së tyre. Ekipi i Pep Guardiolës nuk mundi të siguroi më shumë se një barazim 0-0 kundër ukrainasve të Shaktarit. Asnjëra prej skuadrave nuk gjetën dotë rrugën e rrjtës, duke e mbyllur ndeshjen pa një fitues. Bayern do t’i duhet të përballet në ndeshjen e kthimit me mungesën e Xabi Alonsos, i cili u ndëshkua nga gjyqtari me karton të kuq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15648508071899
array(1) { ["section"]=> string(46) "champions-league-rikthehet-me-dy-barazime-3693" }