“Charlie Hebdo” ndërpret pa afat botimin

Publikuar tek: bota, më 14:28 01-02-2015 “Charlie Hebdo” ndërpret pa afat botimin

Revista satirke france “Charlie Hebdo” ka pezulluar pa afat botimin e saj. Lajmi është dhënë nga një prej publicisteve të kësaj gazete,An Homel e cila është shprehur se stafi ka nevojë për më shumë në mënyrë që të marrin veten pas sulmit terrorist që u krye ndaj kolegëve të tyre.

“Anëtarët e stafit kanë nevojë për pushim dhe numri i ri që parashikohej të botohej më 4 ose më 11 shkurt në fakt nuk do të dalin në treg. Stafi i revistës nuk është ende gati për të krijuar një tjetër numër dhe ata kanë nevojë për më shumë pushim që të marrin veten”, ka thënë ajo.

Por Homel shprehet se pezullimi i përkohshëm i botimit nuk do të thotë se revista po heq dorë përballë kërcënimeve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01189398765564
array(1) { ["section"]=> string(43) "charlie-hebdo-nderpret-pa-afat-botimin-2066" }