‘’Charlie Hebdo’’ nën shënjestër, drejtuesit e revistës me urgjencë denoncim pas kërcënimit

Publikuar tek: bota, më 10:07 29-06-2016 ‘’Charlie Hebdo’’ nën shënjestër, drejtuesit e revistës me urgjencë denoncim pas kërcënimit

Kërcënohen sërish gazetarët, karikaturistët dhe drejtuesit e revistës satirike franceze ‘’Charlie Hebdo’’.

Kësaj here, drejtuesit me urgjencë kanë çuar në polici denoncimin e tyre. Efektivët s'japin detaje mbi kërcënuesit e dyshuar.

Revista shquhet për provokimin e saj me karikatura, mes të cilëve edhe për profetin Muhamed.

Në janar të vitit të kaluar revista u sulmua nga terroristët dhe vranë 11 pjesëtarë të redaksisë. 11 mbetën të plagosur.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032494068145752
array(1) { ["section"]=> string(92) "charlie-hebdo-nen-shenjester-drejtuesit-e-revistes-me-urgjence-denoncim-pas-kercenimit-44910" }