Charlotte është emri i foshnjes mbretërore

Publikuar tek: bota, më 16:24 04-05-2015 Charlotte është emri i foshnjes mbretërore

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton dhe Princi William, kanë vendosur ta quajnë vajzën e tyre Charlotte Elizabeth Diana.

E katërta në radhë për fronin mbretëror do të quhet Princesha Charlotte e Kembrixhit. Për emrin ka patur spekullime se do të përfshijë emrin Diana, në nder të nënës së Princit William.

Charlotte lindi ditën e shtunë në Lindo Wing në Spitalit Shën Marisë, Londër.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012685060501099
array(1) { ["section"]=> string(48) "charlotte-eshte-emri-i-foshnjes-mbreterore-10349" }