CIA dhe FBI presion Trump-it, shtyhet publikimi i një pjese të dosjeve për vrasjen e Kennedy

Publikuar tek: bota, më 18:09 27-10-2017 CIA dhe FBI presion Trump-it, shtyhet publikimi i një pjese të dosjeve për vrasjen e Kennedy

Presidenti i shteteve të Bashkuara ka vendosur të publikojë 2 800 dokumente në lidhje me vrasjen e John Kennedy.

Ndërkohë, raportohet se jo të gjitha dosjet do të lejohen të hapen. CIA dhe FBI kanë detyruar shefin e Shtëpisë së Bardhë që të shtyhet publikimi i një pjese të dosjeve me argumentimin se disa të dhëna duhet të mbeten sekrete. Mësohet se janë 500 dokumente, shqyrtimi i të cilave do një peruidhë kohore prej 6 muajsh, raporton Daily Mail, shkruan newsbomb.al.

45B82DB100000578-5022249-image-a-12_1509066595165.jpg

45AB084400000578-5022249-image-a-58_1509056171116.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të mbysësh foshnjën me “duart e tua”, gruaja shtatzënë konsumon heroinë në makinë
Zhvillimet në Spanjë, pas Gjermanisë një tjetër shtet nuk e njeh pavarësinë e Katalonjës »
Article Logic
Execution time: 0.010803937911987
array(1) { ["section"]=> string(97) "cia-dhe-fbi-presion-trump-it-shtyhet-publikimi-i-nje-pjese-te-dosjeve-per-vrasjen-e-kennedy-97452" }