CIA publikon dokumentin sekret: Rusia planifikon të bashkojë Shqipërinë dhe Maqedoninë në një shtet të vetëm

Publikuar tek: bota, më 09:29 23-01-2017 CIA publikon dokumentin sekret: Rusia planifikon të bashkojë Shqipërinë dhe Maqedoninë në një shtet të vetëm

CIA ka publikuar mbi 12 milion dokumente sekrete, në mesin e të cilave ka edhe mijëra dokumente për Republikën e Maqedonisë.

Agjencia e lajmeve në Maqedoni ”INA”, raporton se në njërin prej tyre, shfaqet plani i Rusisë për një intervenim ushtarak në Bullgari me qëllimin për të krijuar Maqedoninë e Madhe në Ballkan, e cila pastaj do të bashkohej me Shqipërinë në një shtet të vetëm të fuqishëm. Sipas planit rus, shteti i ri do të shtrihej deri në Prishtinë, Vranjë, Nish.

Pjesë e kësaj Republike të re do të ishte edhe Selaniku. Plani parashihet edhe stacionimin e një flote ruse në territorin e Shqipërisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump ‘thyen’ ligjin që ditën e tij të parë si President, ja gabimi që ra në sytë e të gjithëve
Mashtrimi me foton që po thyen rrjetin në mbarë botën, ku ia vuri në të vërtetë dorën Obama Melanisë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010941982269287
array(1) { ["section"]=> string(113) "cia-publikon-dokumentin-sekret-rusia-planifikon-te-bashkoje-shqiperine-dhe-maqedonine-ne-nje-shtet-te-vetem-66349" }