CIA publikon videon e rrallë, si jetonte Bin Laden i fshehur me familjen kur ishte në kërkim (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:22 02-11-2017 CIA publikon videon e rrallë, si jetonte Bin Laden i fshehur me familjen kur ishte në kërkim (VIDEO)

CIA ka publikuar videon e rrallë, të papublikuar më parë se si jetonte Osama Bin Laden gjatë periudhës kur qëndronte i fshehur.

Në video shihet se si Bin Laden argëtohet duke luajtur në ambjenet të hapura me fëmijet dhe nipërit e tij, edhe pse ishte njeriu më i kërkuar në botë.

Pamjet janë regjistruar në Abbottabad përpara se forcat amerikane të ndërhynin dhe të ekzekutonin autorin e sulmit të 11 shtatorit 2001, raporton Daily Mail, shkruan newsbomb.al.

Në video shihen famijarët e tij të lumtur dhe nuk vërehet aspak frikë, pasi ai ishte në kërkim. Këto pamje ngrejnë dyshime nëse Bin Laden kishte apo jo mbrojtje nga disa qarqe të qeverisë pakistaneze, të cilët i siguruan mbrojtje të plotë për më shumë se 10 vjet. 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010462999343872
array(1) { ["section"]=> string(103) "cia-publikon-videon-e-rralle-si-jetonte-bin-laden-i-fshehur-me-familjen-kur-ishte-ne-kerkim-video-98138" }