Çifti i sapomartuar humb jetën teksa po shijonin muajin e mjaltit

Publikuar tek: bota, më 16:14 25-10-2015 Çifti i sapomartuar humb jetën teksa po shijonin muajin e mjaltit

Një çift britanikësh, të sapomartuar kanë humbur jetën tragjikisht teksa gjendeshin në brigjet e Afrikës së Jugut për të shijuar muajin e tyre të mjaltit.

John Rodgers 28 vjeç dhe bashkëshortja e tij Lynette vetëm 26 vjeç janë gjetur të mbytur në det.

Ata ishin martuar prej 6 ditësh dhe kishin zgjedhur brigjet e Afrikës së Jugut për të kaluar muajin e mjaltit. Paraprakisht mendohet se shkak për mbytjen e tyre mund të jetë bërë deti i trazuar, dallgët e të cilit mund të kenë fundosur varkën e tyre.

Trupat e dy të rinjvë janë gjetur sot nga një burrë, ndërsa hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve nga ana e autoriteteve po vazhdojnë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012595891952515
array(1) { ["section"]=> string(71) "cifti-i-sapomartuar-humb-jeten-teksa-po-shijonin-muajin-e-mjaltit-23934" }