Çifti i turistëve çekë u qëllua me plumb pas koke, vrasësi pasagjer në makinë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 04-07-2015 Çifti i turistëve çekë u qëllua me plumb pas koke, vrasësi pasagjer në makinë Çifti çek, i ekzekutuar dje në Prekal të Dukagjinit

Zbardhet mënyra se si çifti i turistëve çekë Michael Svatos dhe Anna Kosinova mbetën të vrarë dje në Prekal të Dukagjinit.

Sipas informacioneve më të fundit, vrasësi ka qenë me ta në makinë, duke i qëlluar nga mbrapa kokës me armën, të cilin e kishte fshehur në çantën që mbante.

Dyshohet se autori është marrë nga viktimat në makinë, pas kërkesës së tij për të udhëtuar deri në një farë rruge. Bujaria e turistëve, që rezultoi më pas në krimin barbar ndaj tyre, duket se e ka ndihmuar autorin për të realizuar planin e tij.

Policia gjeti shenjat e gishtrinjëve të autorit në armë. Autori mësohet se nuk mori asgjë nga turistët por u largua nga dritarja. Pasi i ka gjuajtur autori la në makinë çantën dhe kallashnikovin. Autori dyshohet të ketë mbetur i plagosur nga aksidenti i makinës.

“Në automjet janë gjetur gjurmët e autorit. Dy turistët janë qëlluar me nga një plumb pas koke”, deklaron policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha analizon humbjen nga plazhi, zgjedh relaksin para PD
Beti Njuma e Top Channel replikon me spikeren që jep lajme me gjoksin jashtë Enki Braçaj »
Article Logic
Execution time: 0.013819932937622
array(1) { ["section"]=> string(82) "cifti-i-turisteve-ceke-u-qellua-me-plumb-pas-koke-vrasesi-pasagjer-ne-makine-15322" }