Çifti mysliman gjen emrin e Allahut në vezë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:17 01-09-2015 Çifti mysliman gjen emrin e Allahut në vezë (Foto)

Një çift myslimanësh pretendojnë se kanë gjetur emrin e Allahut të “gdhendur” në anën e një kokrre vezë nga pakoja që blenë në një supermarket në Leicester të Islandës.

Pasi e inspektoi nga afër Anisa Jussab pa se aty lexohej qartë, “Nuk ka Zot tjetër përveç Allahut”, me shkronja arabe. Ajo beson se është një mrekulli ndërsa thotë se emri i Allahut në një vezë është një mesazh për paqe në botë.

Untitled.jpg

Farid Jussab tha se bashkëshortja e tij ngjiti me vrull shkallët në mes të natës për ta zgjuar nga gjumi që të shihte mesazhin e shfaqur në vezë. Ai tha se po e njëjta shenjë është shfaqur më parë në mbarë botën në lule, peshq dhe krijesa të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026051998138428
array(1) { ["section"]=> string(54) "cifti-mysliman-gjen-emrin-e-allahut-ne-veze-foto-19705" }