Çifti mysliman gjen emrin e Allahut në vezë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:17 01-09-2015 Çifti mysliman gjen emrin e Allahut në vezë (Foto)

Një çift myslimanësh pretendojnë se kanë gjetur emrin e Allahut të “gdhendur” në anën e një kokrre vezë nga pakoja që blenë në një supermarket në Leicester të Islandës.

Pasi e inspektoi nga afër Anisa Jussab pa se aty lexohej qartë, “Nuk ka Zot tjetër përveç Allahut”, me shkronja arabe. Ajo beson se është një mrekulli ndërsa thotë se emri i Allahut në një vezë është një mesazh për paqe në botë.

Untitled.jpg

Farid Jussab tha se bashkëshortja e tij ngjiti me vrull shkallët në mes të natës për ta zgjuar nga gjumi që të shihte mesazhin e shfaqur në vezë. Ai tha se po e njëjta shenjë është shfaqur më parë në mbarë botën në lule, peshq dhe krijesa të tjera.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013115882873535
array(1) { ["section"]=> string(54) "cifti-mysliman-gjen-emrin-e-allahut-ne-veze-foto-19705" }