Çifti Rama dhe 'VIP'-at e tjerë në teatrin e rikonstruktuar të Korçës. Ja detaji i ideuar nga kryeministri (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:47 18-06-2017 Çifti Rama dhe 'VIP'-at e tjerë në teatrin e rikonstruktuar të Korçës. Ja detaji i ideuar nga kryeministri (Foto)

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda, kanë qenë sot të pranishëm në inagurimin e teatrit të rikonstruktuar “Andon Zako Çajupi” në qytetin e Korçës.

Teatri u hap me baletin “Liqeni i Mjellmave”, ndërsa të pranishëm ishin politikanë, artistë dhe personazhe nga bota e medias.

Rikonstruksioni i teatrit kap vlerën e 2 milion euro dhe detaji i veçantë që të bie në sy që në hyrje të tij, janë hekurat e shtrembëruar që dalin nga tavani. Ky është një detaj i menduar nga kryeministri Edi Rama, i cili kur e ka parë gjendjen e rrënuar të teatrit dhe hekurat e rrjepur në tavan, ka kërkuar që të lihen ashtu.

Fotogaleri:

y45y45y45y45yssrty_copy.jpg

tyu5u856u45r6u5r6u_copy.jpg

 rty45y45y45y45yde_copy.jpg

 rtyerth45r6j6ju4ejfgh_copy.jpg

 6u56u56udfjyl87_copy.jpg

 r6yu467u476yuerhy5_copy.jpg

 yue5udfh45rth5rj_copy.jpg

 yrh45h46h4rthswrtj_copy.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076649188995361
array(1) { ["section"]=> string(114) "cifti-rama-dhe-vip-at-e-tjere-ne-teatrin-e-rikonstruktuar-te-korces-ja-detaji-i-ideuar-nga-kryeministri-foto-82947" }