Çiklisti tregon këmbët pas 16 etapash në Turin e Francës

Publikuar tek: sport, më 16:11 19-07-2017 Çiklisti tregon këmbët pas 16 etapash në Turin e Francës

Tour de France është një ngja eventet sportive të më famshme në botë por edhe një nga garat më të vështira për çiklistët profesionistë nga mbarë bota.

Këto që shikoni në foto nuk janë këmbët e një bodybuillding por të çiklistit polak Pawel Poljanski, i cili rrëfen sesa e vështirë ëstë gara.

Pas 16 etapash dhe 2632 kilometra, ai ka postuar këtë foto të këmbëve, dhe është e drejtë të themi se i nevojitet një pushim i mirë.

Por Poljanskit i kanë mbetur edhe 5 etapa deti në përfundimin e turit. /Newsbomb.al

the45ty45y45y5y5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073840618133545
array(1) { ["section"]=> string(62) "ciklisti-tregon-kembet-pas-16-etapash-ne-turin-e-frances-86671" }