Cikloni godet Greqinë, dëmtohen dy ishujt (FOTOT)

Publikuar tek: rajon, më 10:05 18-09-2020 Cikloni godet Greqinë, dëmtohen dy ishujt (FOTOT)

Dy ditë më parë u lajmërua për ardhjen e ciklonit të fuqishëm “Ianos”, i cili do të godiste zonat mesdhetare.

Cikloni ka goditur brigjet e Greqisë mëngjesin e sotëm, raporton newsbomb.al.

Cikloni “Ianos” ka goditur brigjet e Greqisë rreth orës 04:00, duke sjellë dëmtime në dy  ishujt, ate të Kefalonisë dhe Zakynthos.

Mediat greke bëjnë me dije se cikloni mesa duket ka ndërruar itenerar ndryshe nga si ishte parashikuar.

Meteorologët zbuluan se cikloni nuk ka vijuar në drejtim të Atikës dhe përmes Greqisë, ndërsa do të qëndrojë për 6 deri në 9 orë në gjirin e Patras. Më pas do të do të vijojë në jug të Greqisë, pikërisht në zonën e Mesinisë dhe më pas në perëndim të Kretës.

Meteorologët thanë se cikloni ka krijuar erëra me shpejtësi rreth 90 km/h.

c.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012094020843506
array(1) { ["section"]=> string(53) "cikloni-godet-greqine-demtohen-dy-ishujt-fotot-220798" }